Aplikacja mobilna przewodnik po SPN

Elektroniczny przewodnik po Słowińskim Parku Narodowym stworzono z myślą o inspirowaniu społeczeństwa do spotkań z przyrodą. To element infrastruktury edukacyjnej zapewniający użytkownikom bezpieczne i ciekawe zwiedzanie Krainy wody, wiatru i piasku.

foto05


Przewodnik stanowi kompendium wiedzy o Słowińskim Parku Narodowym (opisy, fotografie, mapa). Składa się z aplikacji mobilnej na platformę Android oraz 59 tabliczek informacyjnych zawierających kody QR. Aplikacja mobilna, w oparciu o udostępnione ścieżki przyrodnicze i szlaki turystyczne Parku, umożliwia zaplanowanie trasy wędrówki w dogodny dla użytkownika sposób. Z kolei tabliczki informacyjne, oznaczone hasłami: skanuj kod aby wejść w rozszerzoną rzeczywistość (ryc. 1.), skanuj kod aby zobaczyć panoramę (ryc.2.), skanuj kod aby dowiedzieć się więcej (ryc.3), umożliwiają pozyskanie informacji o ciekawych miejscach, gatunkach roślin i gatunkach zwierząt Słowińskiego Parku Narodowego.

 

Główny segment elektronicznego przewodnika stanowi mapa. Jej zakres tematyczny można dopasować do indywidualnych potrzeb poprzez dowolny wybór warstw m.in. ścieżek przyrodniczych, szlaków turystycznych, warto zobaczyć, w tym tabliczek informacyjnych zawierających kody QR: rozszerz rzeczywistość, zobacz panoramę, dowiedz się więcej. Ponadto użytkownik podczas wędrówek po Słowińskim Parku Narodowym może się czuć bezpiecznie dzięki możliwości sprawdzenia swojego położenia przy wykorzystaniu modułu GPS (pokaż moją lokalizację GPS) lub czytnika QR kodów (skanuj kod QR).

 

Instrukcja obsługi elektronicznego przewodnika znajduje się w menu aplikacji mobilnej w zakładce o aplikacji.

 

Zważywszy na fakt, iż na obszarze Parku lokalnie występuje ograniczony zasięg sieci komórkowej oraz Wi-Fi, zaleca się pobranie aplikacji przed wyjściem w teren. Powyższe działanie zapewni komfortowe korzystanie z pełnych możliwości aplikacji w wersji offline.

 

Elektroniczny przewodnik po Słowińskim Parku Narodowym dostępny pod poniższym linkiem: 3step.pl/aplikacje/spn.apkElektroniczny przewodnik po Słowińskim Parku Narodowym powstał w ramach umowy dotacji Nr 239/2014/Wn-50/OP-IN/D zawartej z NFOŚiGW w Warszawie na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Wykonanie teledetekcyjnej analizy środowiska przyrodniczego SPN oraz wyposażenie w narzędzia informatyczne na potrzeby zarządzania obszarem chronionym”.

Elektroniczny przewodnik po Słowińskim Parku Narodowym powstał w 2014 roku pod wersję Androida 4.4, w przypadku nowszych wersji systemu operacyjnego działanie aplikacji może być nieprawidłowe. Aplikacja jest dostępna pod linkiem: http://3step.pl/aplikacje/spn.apk.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..