Filia Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Rowach

Została udostępniona do zwiedzania w dniu 25 maja 2001 roku, jako element obchodów 35-lecia SPN. Ekspozycja pod nazwą "Plaża - cztery pory roku" poświęcona jest przeobrażeniom, jakim nieustannie podlega ten przybrzeżny piaszczysty obszar. W gablotach zaprezentowano sezonową, związaną z porami roku, różnorodność ekosystemu plaży, a szczególnie zmienność gatunkową awifauny. Podświetlane plafony ze zdjęciami i opisami obrazują dynamikę procesów i zjawisk przyrodniczych zachodzących na plaży w ciągu całego roku. W 2020 roku wystawę uzupełniono o tematykę przyrody przymorskich jezior. Swoje miejsce znalazły tu przedmioty przeniesione ze zlikwidowanego Muzeum w Smołdzinie. W dodatkowych gablotach umieszczono eksponaty ryb, ptaków i ssaków – gatunków, które związane są z pobliskim jeziorem Gardno. (regulamin)
 
Obiekt częściowo przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.
Udostępnianie:
Od 1 września do 30 czerwca – (wyłącznie dla grup minimum 10 osobowych, po uprzednim uzgodnieniu terminu, z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem), w godz. 9.00 – 14.00, od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem świąt oraz innych dni wolnych  wprowadzonych wewnętrznymi regulacjami dyrektora
Od 1 lipca do 31 sierpnia – codziennie w godz. 9.00 – 17.00.
Opłata za wstęp: 4,00 zł, 2,00 zł. (cennik)
Biletów nie sprzedaje się na pół godz. przed zamknięciem obiektu
 
W Filii prowadzone są zajęcia edukacyjne (cennik) w formie lekcji muzealnych trwających około 45 min.
Omawiane zagadnienia:
1.Zwierzęta i rośliny plaży.
2.Sezonowy aspekt plaży - wpływ pór roku na wygląd plaży oraz florę i faunę brzegu morskiego.
3. Flora i fauna jezior przymorskich

Adres: Rowy, ul. Parkowa 1


Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..