Filia Muzeum Przyrodniczego w Rowach

Została udostępniona do zwiedzania w dniu 25 maja 2001 roku, jako element obchodów 35-lecia SPN. Ekspozycja pod nazwą "Plaża - cztery pory roku" poświęcona jest przeobrażeniom, jakim nieustannie podlega ten przybrzeżny piaszczysty obszar. W gablotach zaprezentowano sezonową, związaną z porami roku, różnorodność ekosystemu plaży, a szczególnie zmienność gatunkową awifauny. Podświetlane plafony ze zdjęciami i opisami obrazują dynamikę procesów i zjawisk przyrodniczych zachodzących na plaży w ciągu całego roku.

 

Obiekt częściowo przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.


Udostępnianie:

Od 1 września do 30 czerwca – wyłącznie dla uczestników zajęć dydaktycznych, od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem świąt oraz innych dni wolnych wprowadzonych wewnętrznymi regulacjami Dyrektora SPN, w godz. 9.00 –14.00

Od 1 lipca do 31 sierpnia – codziennie w godz. 9.00 – 17.00.

Opłata za wstęp: 4,00 zł, 2,00 zł, lub 0,50 zł (cennik)

 

W Filii prowadzone są zajęcia edukacyjne (usługa płatna wg cennika) w formie lekcji muzealnych trwających około 45 min. Omawiane zagadnienia:

 

1.Zwierzęta i rośliny plaży.

2.Sezonowy aspekt plaży - wpływ pór roku na wygląd plaży oraz florę i faunę brzegu morskiego.

Adres: Rowy, ul. Parkowa 1

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..