Dnia 15.06.2018 r. na terenie Słowińskiego Parku Narodowego w Obwodzie Ochronnym Rowy odbyło się wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu na wodzie. Celem spotkania było propagowanie właściwego zachowania na akwenach i w ich pobliżu, w tym zasady bezpiecznej kąpieli oraz ochrony przed nadmiarem słońca na osłoniętych obszarach, m.in. na plaży.

Niebywałą atrakcją dla wszystkich uczestników był pokaz technik samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy przez Szkołę Policji w Słupsku, gdzie następnie zainteresowani mogli spróbować swoich sił i nauczyć się wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej pod okiem profesjonalistów. Ponadto WOPR przygotował pokaz sprzętu ratowniczego, a Straż Parku - sprzęt pływający. Osoby biorące udział w wydarzeniu miały okazję zobaczyć sprzęt służący do monitoringu wód (m.in. pojazd podwodny) oraz detektor morświnów, a także mogły dowiedzieć się m.in. o metodach ochrony wybrzeża, czy o ssakach morskich występujących w Bałtyku. Na osłodę Koło Gospodyń z Objazdy przygotowało lokalne wypieki.

W imprezie udział wzięły szkoły z gminy Ustka, z miejscowości Objazda oraz Charnowo. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w licznych konkursach.

Wydarzenie wspierały gminy sąsiadujące z Parkiem, Szkoła Policji w Słupsku, Słupskie WOPR, Urząd Morski w Słupsku, Woliński Park Narodowy, WWF i Błękitny Patrol.

 


Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..