W ramach 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem przewodnim „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” w sobotę 9 września 2017 r. na terenie Obwodu Ochronnego Żarnowska odbył się spacer tematyczny „Nazywano ich Słowińcami”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i licznie zgromadziło zaciekawionych tematem słuchaczy.

Trasa spaceru rozpoczynała się w miejscowości Gać i przebiegała północnym traktem ścieżki przyrodniczej „Żarnowska” z przystankami m.in. przy obszarze ochrony ścisłej „Olszyna”, buczynach, wiekowym cmentarzu grzebalnym, miejscu gdzie niegdyś znajdowała się osada rybacka Babidół i obszarze ochrony ścisłej „Bielice Gackie”, dalej prowadziła żółtym szlakiem turystycznym do miejscowości Gac z postojem przy kładce przy Wielkim Bagnie.

Spacer dedykowany był działalności miejscowej ludzkości, która miała wpływ na kształt obecnego krajobrazu. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność przyczynili się do mile spędzonego czasu.


Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..