NDwie jemiołuszki siedzą obok siebie na gałązce i skubią czerwone owoce jarzębinya tegoroczny 26. Konkurs plastyczno-literacki „Dzień Ziemi w Słowińskim Parku Narodowym” nadesłano 53 prace. Inspiracją do ich tworzenia były artykuły zamieszczane na stronie internetowej Muzeum SPN w Czołpinie www.poisslowinskipn.pl. Najliczniejszą grupę stanowiły prace plastyczne najmłodszych uczestników konkursu w wieku od 6 do 11 lat. Ich tematem były zwierzęta SPN, do wyboru: mrówka, żaba moczarowa lub jemiołuszka. Spośród 37 prac wybrano 8 i przyznano następujące miejsca oraz wyróżnienia:
I miejsce ex aequo – Nadia Jóźwik 9 lat i Martyna Postraszyńska 11 lat
II miejsce ex aequo – Grzegorz Klimczak 10 lat i Józef Płatek 10 lat
III miejsce – Szymon Lemański 11 lat
Wyróżnienia – Maciej Mieliwodzki 10 lat, Jakub Rusinek 8 lat, Maja Zaleśna 7 lat
Rośliny Słowińskiego Parku Narodowego stanowiły wyzwanie plastyczne dla kolejnej kategorii wiekowej od 12 do 15 lat. Przyznano następujące nagrody:
I miejsce – Hanna Zaleśna 11 lat
II miejsce – Antonina Szkodzińska 13 lat
III miejsce – Zoriana Czechowska 11 lat
Wyróżnienie – Michał Bednarczyk 11 lat
Żółta, piaszczysta droga pośród lasu sosnowego, z drogi wystają korzenie drzewNajstarszym uczestnikom konkursu przyszło zmierzyć się z krótką formą literacką. Za pomocą pisanej prozą bajki, opowiadania lub felietonu należało przedstawić jeden z gatunków zwierząt opisanych na stronie Muzeum. Nadesłano 6 prac, z czego nagrody przyznano:
I miejsce – Ewelina Gowin
II miejsce – Stella Mudrak
III miejsce – Katarzyna Kłosowska

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..