Konkurs na przygotowanie QUESTU (podobnego do dawnych „podchodów”) adresowany jest do mieszkańców gmin Ustka, Smołdzino, Główczyce, Wicko i miasta Łeba. Przedmiotem konkursu jest wykonanie Questu w postaci folderu, który ma być prezentacją dotychczas nie odkrytych walorów kulturowych, historycznych i przyrodniczych, czyli tym, czym chcemy się pochwalić, zwrócić uwagę na daną miejscowość i jej najbliższe sąsiedztwo, odkryć ją na nowo.
Prezentacja ta ma być wskazówką, która tak jak w dawnych „podchodach”, służy zaliczeniu kolejnych zadań przez turystów lub mieszkańców, pokazując im np. legendy związane z miejscowością, infrastrukturę, wyjątkowe położenie, historię bliższą i dalszą, rzadkie okazy roślin lub zwierząt itp. Quest ma być niezapomnianą przygodą i zabawą dla turystów, którzy mogą dzięki niemu aktywnie spędzać czas, a dla mieszkańców ma być powodem do dumy i poczucia, iż wskutek grupowej pracy nad nim, miejscowość i okolica jako Mała Ojczyzna, jest wyjątkowa. Quest jako nietypowa forma turystyki ma aktywizować mieszkańców, wyrobić w nich poczucie tożsamości z miejscem znanym, ale nie odkrytym. Pozwoli to na promowanie miejscowości, gminy, regionu i rozwój lokalnej społeczności. Termin przekazania Questu do Parku - do dnia 31 października 2014 roku. Wszelkie informacje dotyczące przygotowania Questu, a także dotyczące nagrody znajdują się w Regulaminie Konkursu.
Serdecznie zapraszamy!

1) Regulamin

2) Formularz zgłoszeniowy

3) Plakat

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..