Opłaty obowiązujące na terenie SPN w 2019 r.

W 2019 roku obowiązują opłaty za udostępnianie SPN zgodnie z zarządzeniem nr 8/2019 i 22/2019 dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego w sprawie zasad i opłat za udostępnianie Słowińskiego Parku Narodowego w celach edukacyjnych, turystycznych, rekreacyjnych i sportowych oraz do fotografowania i filmowania. Powyższe dokumenty dostępne są w zakładce BIP [link 1], [link 2]

Obiekty turystyczne wyłączone z użytkowania

Informujemy, że w związku z wynikami okresowej  kontroli obiektów turystycznych oraz uwagami dotyczącymi nieodpowiedniego stanu technicznego, obiekty:
- pomost widokowy nad jez. Łebsko w O.O. Żarnowska
- wieża widokowa w Rąbce nad jez. Łebsko w O.O. Rąbka
- wieża widokowa w Klukach nad jez. Łebsko w O.O. Kluki
zostały wyłączone z użytkowania do odwołania.
Za utrudnienia przepraszamy.

Wprowadzenie internetowego systemu opłat za wędkowanie

Informujemy, że został uruchomiony internetowy system sprzedaży licencji wędkarskich na amatorski połów ryb w wodach Słowińskiego Parku Narodowego. Zakupu licencji można dokonywać za pośrednictwem serwisu internetowego www.slowinskipn.eparki.pl

Regulamin sprzedaży online oraz regulamin wędkowania znajduje się na w/w stronie w zakładkach informacje i regulamin.

Zachowywanie się w stosunku do dzikich zwierząt

01.	Cielę jelenia pozostawione w wysokiej trawie – nie potrzebuje pomocy człowieka

Na widok porzuconego lub rannego dzikiego zwierzęcia, najczęściej budzi się w nas potrzeba natychmiastowej mu pomocy. Pomoc ta, udzielona w niewłaściwy sposób może wyrządzić zwierzęciu więcej krzywdy, niż pożytku.

Czytaj więcej

Czynny fragment czerwonego szlaku

Informujemy, że fragment czerwonego szlaku w Obwodzie, Ochronnym Smołdziński Las (za parkingiem przy jeziorze Dołgie Wielkie do skrzyżowania w Czołpinie, przed wjazdem na parking leśny), zostaje ponownie otwarty. W przypadku wysokiego stanu wody sugerujemy jednak alternatywną trasę - biegnącą równolegle od czerwonego szlaku, jest to odcinek utwardzony płytami jumbo, tzw. trasa „Złote Piaski”.


(mapa poglądowa)

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..