Zawody wędkarskie

Informujemy, iż na rzece Łebie na odcinku od wypływu z jeziora Łebsko do granicy Słowińskiego Parku Narodowego w dniach 25-26 czerwca 2022 r. w godzinach 6:00 – 15:00 odbywać się będą Spławikowe Mistrzostwa Okręgu w kategoriach seniorów i seniorów 55+. Zawody są organizowane przez Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku.

Oznaczenie granicy obszaru udostępnionego na jeziorze Łebsko przy miejscowości Izbica

Informujemy, że granica wyznaczająca fragment jeziora Łebsko udostępniony do amatorskiego połowu ryb z łodzi i pływania rekreacyjnego przy miejscowości Izbica została oznaczona żółtymi pławami. Granica wyznaczająca obszar rozciąga się od ujścia rzeki Łeby do jeziora Łebsko na wschodzie do pomostu w miejscowości Kluki na zachodzie. Dzięki oznaczeniu granica udostępnionego obszaru będzie bardzo dobrze widoczna. Przekroczenie granicy będzie skutkowało interwencją Straży Parku"

Opłaty za wędkowanie oraz zasady obowiązujące w roku 2022

Opłaty za wędkowanie w wodach Słowińskiego Parku Narodowego na rok 2022 można dokonać od 01.01.2022 r.
Opłaty za wędkowanie należy dokonać za pośrednictwem:
- serwisu internetowego  www.wedkowaniespn.eparki.pl (zasady określa Regulamin sprzedaży licencji wędkarskich w Słowińskim Parku Narodowym) lub
- bezpośrednio w kasie Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie w godzinach: 8:00-15:00, od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy oraz wyjątkowych sytuacji).
Przed dokonaniem opłaty należy zapoznać się z aktualnymi zasadami połowu ryb które są opisane w regulaminach amatorskiego połowu ryb oraz cenniku. Powyższe regulaminy weszły w życie zarządzeniem nr 48/2021 Dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego z dnia 22.12.2021 r. w sprawie amatorskiego połowu ryb w Słowińskim Parku Narodowym
Wędkujący w roku 2022 zobowiązany jest do prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb i złożenia dokumentu do siedziby Słowińskiego Parku Narodowego po zakończeniu obowiązywania zezwolenia. Niezłożenie rejestru do siedziby SPN będzie się wiązać z brakiem możliwości wykupieniem zezwolenia na kolejny okres.
Wędkujący na łowisku musi posiadać rejestr z wpisaną datą wędkowania i w przypadku złowienia ryb bieżącego wypełniania rejestru. Posiadanie na bieżąco wypełnianego rejestru i aktualnej opłaty upoważnia do wędkowania w wodach SPN.
Wszystkie aktualne zasady amatorskiego połowu ryb można znaleźć na stronie internetowej Słowińskiego Parku Narodowego pod adresem

Ogłoszenie o naborze na praktyki studenckie w roku 2022

Słowiński Park Narodowy zachęca uczelnie i studentów do zapoznania się z naszą ofertą. Szczegółowych informacji o programie praktyk w Słowińskim Parku Narodowym można uzyskać pod numerem telefonu 59 8117204 oraz adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. Materiały informacyjne oraz dokumenty wzorcowe niezbędne przy organizacji praktyki studenckiej są dostępne w wykazie załączników:
Skierowanie na praktykę
Porozumienie
Umowa o pokój
Umowa powierzenia danych osobowych
Zarzadzenie nr 6/2019 w sprawie organizacji praktyk studenckich
Zarzadzenie nr 2/2021 zmieniające Zarządzenie 6/2019
Ogłoszenie o praktykach studenckich

Uwaga właściciele psów

tnSłowiński Park Narodowy informuje, że na terenie Parku obowiązuje zakaz wprowadzania psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną, z wyjątkiem psów asystujących w rozumieniu art. 2 pkt 11 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1172, 1495, 1696 i 1818);
Powyższe wynika z art. 15 ust. 1 pkt. 16 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2020 r. poz. 55), na które SPN nie ma odstępstwa od zakazu.
Uwzględniając powyższe, mapka poglądowa przedstawia trasy, którymi istnieje możliwość poruszania się z psami w Parku.


Mapka poglądowa

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..