Jakie atrakcje i usługi są dostępne ?

Istnieje możliwość indywidualnego poruszania się po wszystkich szlakach turystycznych, ścieżkach edukacyjnych oraz plaży.

Korzystanie z parkingów

Parkingi na terenie Słowińskiego Parku Narodowego udostępnia się odpłatnie w okresie:

  • Parking Czołpino Leśny od maja do końca września (w okresie od 01.05-03.05.2022 opłaty nie będą pobierane),
  • Parking Czołpino Jednostka Wojskowa od maja do końca września (w okresie od 01.05-03.05.2022 opłaty nie będą pobierane),
  • Parking Dołgie Wielkie od 1 lipca do 31 sierpnia,
  • Parking Rąbka co najmniej od 1 maja do 30 września (z możliwością poboru opłat przez podmiot obsługujący przez cały rok).

Poza tymi terminami opłat parkingowych nie pobiera się, parkingi dostępne są bezpłatnie.

Infrastruktura

Wieże widokowe, w Rąbce, koło parkingu, w Klukach przy pomoście oraz w Objeździe nad Jeziorem Gardno są nieczynne do odwołania, ze względu na zły stan techniczny.

Sanitariaty

Kabiny sanitarne są zlokalizowane w różnych miejscach przy szlakach na terenie SPN.

Sanitariaty stacjonarne w miejscowości Rąbka, na parkingu Czołpino Leśny i parkingu Czołpino Jednostka Wojskowa zostaną otwarte wraz z uruchomieniem obsługi sprzedaży biletów wstępu do Parku stacjonarnie.

 

Restauracje

Otwarcie punktów gastronomicznych uzależnione jest od dzierżawców. Gastronomia w Rąbce oraz przy parkingu leśnym w Czołpinie

 

Przewozy

Od 01.04 do 31.10 kursują przewozy z Łeby do Rąbki.

Przejazdy z Rąbki do wydm kursują w terminach co najmniej od 1 maja do 31 października (z możliwością prowadzenia przejazdów przez podmiot obsługujący przez cały rok).

Rejsy statkiem

Żegluga pasażerska na jeziorze Łebsko nie funkcjonuje do momentu rozstrzygnięcia przetargu.

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..