Rodzinny Piknik Ekologiczny 2018

Jak zawsze w pierwszą sobotę sierpnia, tym razem 4 sierpnia br., na parkingu w byłej jednostce wojskowej w Czołpinie odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny pn. „Słowińskie Ścieżki”. Była to już 6. Edycja Pikniku.

Mimo upału i pobliskiej plaży grupy rodzinne chętnie uczestniczyły w konkurencjach przyrodniczych, podczas których rozpoznawano gatunki roślin inwazyjnych, poznano wyjątkową urodę owadów. Można było dowiedzieć się jak zwierzęta zdobywają i przechowują nasiona, jak wygląda siekacz bobra, a także odszyfrować nazwę rodzajową zwierząt.

Jak co roku podczas Pikniku obchodziliśmy Wielki Dzień Pszczół i to dla nich w Strefie Dzieci przygotowywano m. in. kwiaty miododajne w różnych postaciach, kolorowano łąkę. Można było uczestniczyć w specjalnej grze terenowej poświęconej tym owadom, której wszystkie punkty biegły trasą od parkingu poprzez wolierę z bielikami do platformy widokowej. Upominki ufundowane przez „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” pozwolą Uczestnikom Pikniku na zapamiętanie gatunków roślin przyjaznych pszczołom.

Piknik był doskonałą okazją do zaprezentowania zakresu działania Służb Parku w dziedzinie ochrony przyrody i udostępniania, a także wyposażenia w sprzęt służący tym działaniom – łodzie, samochody, quad, dron, kamera termowizyjna itp. Pracownicy SPN odpowiadali na szczegółowe pytania wielu zainteresowanych uczestników Pikniku, którzy często nie po raz pierwszy uczestniczyli w naszym Wydarzeniu.

 

Partnerzy/Współgospodarze tegorocznego Pikniku to, jak co roku, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Zespół Szkolno-Przedszkolny ze Smołdzina, a także Wolontariusze z Sołectwa Smołdziński Las wraz z Sołtysem Panią Ireną Kurek, których nieoceniona pomoc i wiedza przyczyniła się do niezwykłej atmosfery panującej podczas naszego Wydarzenia.


Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..