Rodzinny Piknik Ekologiczny 2017

W sobotę 5 sierpnia 2017 roku na parkingu w byłej jednostce wojskowej w Czołpinie już po raz piąty odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny pn. „Słowińskie Ścieżki”. Był to jubileuszowy Piknik w jubileuszowym roku dla Słowińskiego Parku Narodowego, ponieważ właśnie teraz świętujemy 50-lecie istnienia Parku. Wietrzna (jak zwykle) pogoda i słońce zachęciły grupy rodzinne do rywalizacji w różnorodnych konkurencjach przyrodniczych, ponieważ m. in. poznawano tajniki budowy budek dla ptaków, rozpoznawano otoczaki, tropy zwierząt, grupy organizmów bytujące w j. Gardno, a w dwóch konkursach można było wylosować ciekawą nagrodę.

W tym dniu w ramach Pikniku obchodziliśmy również po raz piąty Wielki Dzień Pszczół, dlatego wydzielona Strefa Dzieci była przeznaczona tym owadom i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a drobne upominki ufundowane przez „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” nie pozwolą uczestnikom na zapomnienie o szczególnej roli pszczół w życiu człowieka.

Piknik był doskonałą okazją do zaprezentowania zakresu działania Służb Parku w dziedzinie ochrony przyrody i udostępniania, a także wyposażenia w sprzęt służący tym działaniom – sprzęt do monitoringu hydrologicznego, łodzie, samochody, quad, dron, itp. Miały miejsce również niezwykłe prezentacje materiałów z fotopułapek.

Pracownicy SPN odpowiadali na szczegółowe pytania wielu zainteresowanych uczestników Pikniku, którzy często nie po raz pierwszy uczestniczyli w naszym wydarzeniu.

 

Partnerami/Współgospodarzami tegorocznego pikniku byli: Park Krajobrazowy Dolina Słupi, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej „Słowiniec”, którzy od pierwszego Pikniku nam towarzyszą oraz młodzi wolontariusze z Sołectwa Smołdziński Las wraz z Sołtysem Panią Ireną Kurek. Do podstawowego składu w tym roku dołączyło Centrum Integracji Społecznej ze Smołdzińskiego Lasu.

Uczestnikom i Partnerom bardzo dziękujemy za zainteresowanie zdarzeniem oraz jak zawsze za przyjazną atmosferę!


Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..