Edukacja w obiektywie

Ferie z przyrodą

Ferie już za nami a wraz z nim zakończyły się warsztaty „Ferie z przyrodą” organizowane przez Słowiński park Narodowy wraz z Biblioteką Miejską w Łebie. Podczas naszych spotkań dzieci i młodzież dowiedziały się jak prawidłowo dokarmiać ptaki oraz poznały ciekawostki dotyczące owadów.


Więcej

tn

W niedzielę, 19 sierpnia 2018 r. przy Filii Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Rąbce odbyła się III edycja Festynu Przyrodniczego LIFENaturaSlowinskaPl.


Więcej

VI Rodzinny Piknik Ekologiczny

Jak zawsze w pierwszą sobotę sierpnia, tym razem 4 sierpnia br., na parkingu w byłej jednostce wojskowej w Czołpinie odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny pn. „Słowińskie Ścieżki”. Była to już 6. Edycja Pikniku.


Więcej

IV Festyn Smołdziński

W dniu 28.07.2018r. Gminny Ośrodek Kultury w Smołdzinie zorganizował IV Festyn Smołdziński pt. „Piracki Dzień Smołdzina”. Jak co roku nie zabrakło podczas festynu stoiska Słowińskiego Parku Narodowego. Na naszym stoisku z kolorowankami, grami dla najmłodszych, przygotowano również konkursu wiedzy o Parku dla starszych dzieci, które zostały nagrodzone upominkami.


Więcej

Piknik Rodzinny organizowany przez Sołectwo Smołdziński Las

Dnia 22.07.2018 r. Słowiński Park Narodowy uczestniczył w Pikniku Rodzinnym z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, organizowanym przez Sołectwo Smołdziński Las. Na stoisku Parku pracownicy przygotowali dla najmłodszych uczestników konkursy edukacyjne ...


Więcej

XIII Turniej Ekologiczny

Dnia 8 czerwca 2018 r. na terenie byłej jednostki wojskowej w Czołpinie odbył się XIII Turniej Ekologiczny o puchar Dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego. W zmaganiach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z otuliny Parku.


Więcej

Wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu na wodzie

Dnia 15.06.2018 r. na terenie Słowińskiego Parku Narodowego w Obwodzie Ochronnym Rowy odbyło się wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu na wodzie. Celem spotkania było propagowanie właściwego zachowania na akwenach i w ich pobliżu, w tym zasady bezpiecznej kąpieli oraz ochrony przed nadmiarem słońca na osłoniętych obszarach, m.in. na plaży.


Więcej

Ferie z przyrodą

Ferie, ferie i po feriach. W tym wolnym czasie dzieci i młodzież uczestniczyły w corocznych warsztatach „Ferie z przyrodą”. Pomimo mroźnej aury za oknem panowała u nas gorąca atmosfera. W tym roku ferie były bardzo intensywnym czasem wypełnionym różnorodnymi zajęciami. Już wiemy jak poprawnie segregować śmieci.


Więcej

Nazywano ich Słowińcami

W ramach 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem przewodnim „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” w sobotę 9 września 2017 r. na terenie Obwodu Ochronnego Żarnowska odbył się spacer tematyczny „Nazywano ich Słowińcami”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i licznie zgromadziło zaciekawionych tematem słuchaczy.


Więcej

Dożynki w Smołdzinie

Meliśmy przyjemność uczestniczyć w Święcie Plonów gminy Smołdzino, które w tym roku odbyło się 02.09.2017r. w miejscowości Żelazo. Nie mogło tam zabraknąć naszego stoiska edukacyjnego oferującego gry i zabawy związane z ochroną przyrody.


Więcej

V Rodzinny Piknik Ekologiczny

W sobotę 5 sierpnia 2017 roku na parkingu w byłej jednostce wojskowej w Czołpinie już po raz piąty odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny pn. „Słowińskie Ścieżki”. Był to jubileuszowy Piknik w jubileuszowym roku dla Słowińskiego Parku Narodowego, ponieważ właśnie teraz świętujemy 50-lecie istnienia Parku. Wietrzna (jak zwykle) pogoda i słońce zachęciły grupy rodzinne do rywalizacji w różnorodnych konkurencjach przyrodniczych,


Więcej

Bioróżnorodność – poznaj by zachować

2 lipca 2017, podczas Jarmarku Gryfitów, na terenie bulwarów wzdłuż rzeki Słupi w Słupsku miał miejsce piknik edukacyjny pn. „Bioróżnorodność – poznaj by zachować!”. Wydarzenie dedykowane w tym roku rzece Wiśle oraz naszym pomorskim rzekom współtworzyły m.in.: Zespół Pomorskich Parków Narodowych


Więcej

tytul

W dniu 4 września 2016 r. w miejscowości Rowy odbył się Festyn Przyrodniczy LIFENaturaSlowinskaPL. Impreza zorganizowana została przez Słowiński Park Narodowy...


Więcej

IV Rodzinny Piknik Ekologiczny 2016

IV Rodzinny Piknik Ekologiczny 2016


Więcej

Turniej Ekologiczny 2016

Turniej Ekologiczny 2016


Więcej

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..