Artykuły

Noc sów ze Słowińskim Parkiem Narodowym

Plakat reklamujacy wydarzenie "Noc sów" ze Słowińskim Parkiem NarodowymPuszczyki rozpoczynają w lutym swój okres godowy, a to niezaprzeczalny zwiastun zbliżającej się Nocy Sów – ogólnopolskiej akcji organizowanej po raz 12. przez Stowarzyszenie Jestem na pTAK. W tym roku wydarzenie realizowane w Słowińskim Parku Narodowym odbędzie się aż trzykrotnie, w trzech różnych lokalizacjach:
- 10 lutego 2023 r. w Muzeum SPN w Czołpinie, rozpoczęcie o godzinie 18:00, w programie prezentacja o bliskich relacjach sów i ludzi na przestrzeni wieków, warsztaty oraz quiz. Nie zabraknie wyjścia w teren na nasłuchy przy świetle Księżyca – to przewidziane jest na godzinę 20:00 – zabierzcie ciepłą odzież i latarki.
Zapisy prowadzi Maria Machura: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub telefonicznie: 885 806 809, 58 500 85 07
- 17 lutego 2023 r. w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec (ul. Św. Jakuba Apostoła 25) w Łebie, rozpoczęcie godzina 17:00. W programie prezentacja o niesamowitych przystosowaniach sów, możliwość obejrzenia kilku gatunków z bliska, a także warsztaty dla małych detektywów, podczas których uczestnicy będą mogli sprawdzić co sowa zjadła na kolację. Na zakończenie część manualna, wykonanie przez uczestników warsztatów sowich breloczków. Zapisy na warsztaty u Michaliny Pączkowskiej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub telefonicznie 505 028 857
- 24 lutego 2023 r. w Filii Muzeum SPN w Rowach ul. Parkowa 1, godzina 18:00. W programie: prelekcja o sowach, sowie warsztaty, podczas których zostanie omówiona biologia i ekologia sów w kontekście środowiskowym oraz kącik aktywności dla uczestników. Zapisy i zajęcia prowadzi Łukasz Fuglewicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub pod numerem telefonu 505 028 967.
Dodatkowe informacje o wydarzeniach w całej Polsce w ramach „Nocy Sów” można znaleźć na stronie internetowej: https://nocsow.pl.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..