Artykuły

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Ochrona Ekosystemów wodnych a ich udostępnianie”

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Ochrona Ekosystemów wodnych a ich udostępnianie”; plakat dotyczący Międzynarodowej Konferencji Naukowej z tytułem Konferencji, składem komitetu naukowego i organizacyjnego, z logotypami na tle zdjęcia łodzi rybackiej płynącej przez jezioro o wschodzie słońcaW dniach 22-24 września br. odbędzie się w Łebie organizowana przez Słowiński Park Narodowy Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Ochrona ekosystemów wodnych a ich udostępnianie”.
Patronat honorowy nad Wydarzeniem objęła Minister Klimatu i Środowiska Pani Anna Moskwa, patronat medialny - Telewizja Polska S.A. w Gdańsku, Radio Gdańsk i Głos Pomorza.
Konferencja współfinansowana jest przez Fundację PGE, Polskie Parki Narodowe, Ambasadę USA w Warszawie i Konsulat USA w Krakowie.
Celem Konferencji jest wymiana doświadczeń pomiędzy polskimi i zagranicznymi parkami narodowymi znajdującymi się w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.
Podczas dwóch dni Konferencji planowane są wystąpienia i panele dyskusyjne poświęcone tematyce ochrony ekosystemów, głównie wodnych i podmokłych, prowadzone przez specjalistów związanych z ochroną środowiska przyrodniczego i edukacji przyrodniczej, zgodnie z poniższym programem:
I.    Blok tematyczny:  Walory przyrodnicze obszarów nadmorskich
II.    Blok tematyczny:  Wpływ zmian klimatu na ekosystemy wodne
III.    Blok tematyczny:  Przykłady działań i dobrych praktyk w ochronie ekosystemów wodnych
IV.    Blok tematyczny: Wyzwania związane z udostępnianiem obszarów wodnych
i podmokłych dla turystyki.
Trzeciego dnia Konferencji odbędzie się wycieczka terenowa, prezentująca praktyczną ochronę ekosystemów wydmowych i nadmorskich Słowińskiego Parku Narodowego i ich udostępnianie.
W Konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele Ambasady USA w Warszawie i Konsulatu USA w Krakowie, przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska, przedstawiciele Zagranicznych Parków Narodowych: Indiana Dunes National Park, Sleeping Bear Dunes National Lakeshore, Sieci Biosfera dla Bałtyku, Rady Naukowej Parku, Polskich Parków Narodowych, przedstawiciele świata nauki i instytucji współpracujących ze Słowińskim Parkiem Narodowym. W konferencji również uczestniczyć będą przedstawiciele instytucji współfinansujących i Władze Samorządowe gmin, na terenie których położonych jest Park.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..