Artykuły

Rok 2022 Rokiem Botaniki

Niemal codziennie przypada jakaś okazja do świętowania. Niektóre wydarzenia trwają tydzień, rok lub nawet wielolecia. Uchwałą Senatu RP z dnia 26 listopada 2021 r. cały 2022 rok został ustanowiony Rokiem Botaniki. Słowiński Park Narodowy włączył się w działania na rzecz popularyzacji wiedzy o florze. Nasz pierwszy tegoroczny artykuł na stronie Muzeum SPN w Czołpinie dotyczył roślin zimozielonych i ukazał się już 5 stycznia. W maju uczestniczyliśmy w obchodach Fascynującego Dnia Roślin (Plant Day) zamieszczając cykl tekstów poświęconych nasionom.
W ramach Roku Botaniki nadal będziemy kontynuowali rozpoczęty wątek o roślinach wzbogacając go o teksty ciekawostkowe poświęcone wybranym gatunkom Słowińskiego Parku Narodowego. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedzaj nasz profil na facebooku oraz stronę Muzeum SPN w Czołpinie.

Na rozmazanym, zielonym tle widoczne dwa różowe kwiaty z płatkami wywiniętymi ku górze i pręcikami oprószonmi rdzawym pyłkiem. Na kwiatach siedzą dwa motyle.


Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..