Artykuły

Nura w Naturę - wakacyjna oferta edukacyjna dla rodziców z dziećmi

W ofercie edukacyjnej Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie pojawią się nowe zajęcia pod wspólnym hasłem „NURA W NATURĘ".
Na okres wakacji, specjalnie dla rodzin i turystów indywidualnie odwiedzających nasz Park, przygotowaliśmy warsztaty, dzięki którym zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą inspiracje do wspólnego poznawania przyrody Słowińskiego Parku Narodowego. Warsztaty trwające około 45 minut będą odbywać się w trzech lokalizacjach w wybranym dniu tygodnia.
We wtorki zapraszamy pod wiatę edukacyjną przy Muzeum w Czołpinie, w środy czekamy na chętnych w filii muzeum w Rowach, natomiast w każdy czwartek zajęcia będą odbywać się w salce edukacyjnej w filii muzeum w Rąbce. Zajęcia zaczynamy od godziny 10.00, kolejne - o każdej pełnej godzinie, ostatnie o godzinie 14.00. Odpłatność za zajęcia: w Czołpinie i Rąbce w ramach biletu wstępu do Parku, natomiast w Rowach po zakupieniu biletu wstępu do filii Muzeum.
We wtorki w Muzeum w Czołpinie będziemy edukować o dzikich zapylaczach i ptakach.
Warsztaty DZICY ZAPYLACZE to okazja by poznać ich bliżej i dowiedzieć się co należy zrobić, aby zwabić do ogrodu. Będzie również okazja stworzyć mini hotelik dla owadów do własnego ogrodu. Kolejna propozycja to PTAKI SPN - ornitologiczne spacery i rozpoznawanie ptaków w różnych siedliskach SPN, a także co można zrobić by zaprosić ptaki do swojego ogrodu. Dla najmłodszych poznawanie ptaków za pomocą plastycznych aktywności.

1

Zajęcia w filii Muzeum SPN w Rowach w każdą środę, to okazja do poznania świata owadów i drobnych bezkręgowców, a także przyrody nieożywionej Parku.
Na zajęcia ŚWIAT OWADÓW zabierzemy ze sobą parasol entomologiczny, dzięki któremu zbierzemy deszcz okazów, przyjrzymy się im dokładnie, by poznać cechy ich budowy i biologii. Z uwagi na bliskość plaży będą też warsztaty PRZYRODA NIEOŻYWIONA, na których weźmiemy pod lupę piasek i sprawdzimy właściwości różnych skał. Zabawimy się również w poszukiwaczy – zamiast bałtyckiego złota poszukamy drobin mikroplastiku.
W filii Muzeum SPN w Rąbce w każdy czwartek królował będzie Bałtyk. Podczas warsztatów LAWA W BAŁTYKU odczytamy jego geologiczną przeszłość z otoczaków oraz zastanowimy się skąd w Bałtyku wzięły się skały utworzone z gorącej lawy. Dla sympatyków skamieniałości podzielimy się kilkoma radami jak szukać ich na plaży. Warsztaty BAŁTYK SŁODKO-SŁONY to okazja do poeksperymentowania z zasoleniem, sprawdzimy dlaczego Bałtyk jest najsłodszym morzem świata i jak smakuje morze,  zrobimy pełnomorski wlew i dokonamy przyspieszonej nauki pływania. Podczas zajęć MIESZKAŃCY BAŁTYKU przyjrzymy się najciekawszym i najbardziej zaskakującym gatunkom, sprawdzimy czy Bałtyk jest gościnnym domem dla swoich mieszkańców oraz nauczymy się rozpoznawać bałtyckie małże.Podwój bałtycki wyrzucony na brzeg, leży na piasku na stronie brzusznej.


Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..