Artykuły

Odszedł Prof. dr hab. inż. Ryszard Bartel

Z wielkim żalem i smutkiem informujemy o tym, że odszedł Prof. dr hab. Ryszard Bartel - wieloletni Członek Rady Naukowej Słowińskiego Parku Narodowego. Profesor był specjalistą w dziedzinie ichtiologii i rybactwa śródlądowego. Jego droga zawodowa z Wydziału Rybackiego Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie poprzez Uniwersytet Gdański do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Gdańsku to pasmo licznych prac naukowych, książek, artykułów. Był Członkiem wielu organizacji związanych z ochroną przyrody, w uznaniu zasług został odznaczony m. in. Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski i Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Ze Słowińskim Parkiem Narodowym ostatnio współpracował w ramach Zespołu ds. Zarybiania przy Ministrze Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Pracownicy Słowińskiego Parku Narodowego przekazują Rodzinie i Współpracownikom wyrazy współczucia oraz wsparcia w tych trudnych chwilach.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..