Moje fascynacje krajobrazem - SPN

We wrześniu w Muzeum Przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie prezentowana jest wystawa zdjęć autorstwa Pana Marka Liszewskiego, które przedstawiają piękno naszego Parku. Zobaczyć można zarówno szerokie plaże, ruchome wydmy, jak i Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, jezioro Łebsko i wiele innych uroczych miejsc.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą wystawą!

 

Słowo o autorze:

 

Marek Liszewski – urodzony w 1963 roku we Wrocławiu, jest wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Ukończył Podyplomowe Studium w zakresie Architektury Krajobrazu na Politechnice Wrocławskiej. Od roku 2010 jest Wiceprezesem Stowarzyszenia „Ogrody Dolnośląskie”. Uczestniczył w wielu zagranicznych seminariach wyjazdowych organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnikę Wrocławską i Stowarzyszenie „Ogrody Dolnośląskie” (Anglia, Austria, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Portugalia, Węgry, Włochy). Plonem jego licznych podróży są fotografie przedstawiające sztukę ogrodową. Publikuje, między innymi w kwartalniku Architektura Krajobrazu oraz czasopiśmie Piękno & Pasje. Swoją wiedzą na temat ogrodów dzieli się ze studentami kierunku Architektura Krajobrazu, nauczycielami szkół średnich oraz uczestnikami Uniwersytetu Otwartego, przeprowadzając dla nich wykłady i prezentując zdjęcia. W dorobku, związanym ze sztuką ogrodową, posiada trzy wystawy fotograficzne: „Architektura ogrodów – podróż w czasie i przestrzeni” (2004) oraz „Ogrody Europy” (2012), „Ogrodowe inspiracje” (2014). Wydał także okolicznościowy kalendarz pt. „Ogrody Europy” (2006).


Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..