Bezpieczne Wakacje 2015

Zbliżają się wakacje – czas wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Jest to też czas, kiedy dzieci i młodzież jest szczególnie narażona na zagrożenia związane z bezpieczeństwem.

Fundacja Bezpieczne Wakacje organizuje akcję społeczną „Bezpieczne Wakacje 2015”. Akcja rusza 1 czerwca i jest adresowana do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem. Akcja prowadzona jest we współpracy ze szkołami, wydziałami oświaty gmin, kuratoriami, komendami Policji i Straży Pożarnej, w oparciu o materiały przygotowane przez ekspertów oraz udostępnione przez Zarząd Główny PTTK.

Równolegle od 1 czerwca w ramach akcji prowadzony będzie konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Moje Bezpieczne Wakacje 2015 – (nie)znane atrakcje mojego regionu” – pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

W tym roku konkurs to także unikalna szansa na popularyzację regionalnych atrakcji turystycznych!

Zapraszamy do przyłączenia się szkół do akcji. Wystarczy na stronie www.bezpiecznewakacje.pl wybrać zakładkę „dołącz do akcji” i przesłać zgłoszenie oraz:

1) Przeprowadzić zajęcia o tematyce bezpieczeństwa, na podstawie gotowych scenariuszy (dla dzieci w wieku od 5 do8 lat, od 9 do 12 lat, od 13 do 16 lat),

2) Lub umieścić baner informacyjny akcji na stronie internetowej szkoły.

Scenariusze i banery można pobrać ze strony internetowej www.bezpiecznewakacje.pl – zakładka „pobierz”.

Szkoły, które przyłączą się do akcji mogą otrzymać gotowe ulotki i plakaty informacyjne oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji.

W ubiegłym roku akcją edukacyjną Bezpieczne Wakacje zostało objętych blisko milion dzieci! W akcję włączyło się kilka tysięcy placówek edukacyjnych oraz ok. setka komend Policji i Straży Pożarnej. Podczas ubiegłorocznej edycji odbył się także konkurs plastyczny „Moje Bezpieczne Wakacje”. Ponad 9000 prac zostało ocenionych przez ekspertów z Akademii Sztuki.

Bezpieczne Wakacje.pl – 2015 – to mogą być wakacje Twojego życia!

 
 

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..