Piknik ekologiczny Poznaj, pokochaj – chroń Bałtyk

Piknik ekologiczny  Poznaj, pokochaj – chroń Bałtyk

Podczas trwania Pikniku będzie można wziąć udział w obserwacjach przyrodniczych, przeprowadzić eksperymenty z wodą, posłuchać bajki o eutrofizacji, zrobić upcyklingowy latawiec, a nawet uszyć bałtycką rybę! Imprezę poprowadzi znany z Radio Gdańsk Jarosław Janiszewski, a na koniec ekscytującego morskiego dnia zagra zespół Paula i Karol!

Podczas tego dnia, pełnego zabawy, warsztatów, konkursów z nagrodami i spotkań ze specjalistami, będziecie mogli dowiedzieć się wszystkiego o naszym wyjątkowym morzu!

Co żyje w Bałtyku? Co mu zagraża? Dlaczego Bałtyk jest taki wyjątkowy? Jak każdy z nas może chronić Bałtyk? Dlaczego należy dbać o Bałtyk? Jak zostać przyjacielem Bałtyku?

Piknik podzielony będzie na 3 mini strefy: POZNAJ, POKOCHAJ i CHROŃ, w których instytucje badawcze, organizacje ekologiczne, Parki Narodowe, Parki Krajobrazowe oraz instytucje lokalne przybliżą Wam bogactwo Morza Bałtyckiego i jego zasobów.

Oprócz tego, że będziecie mieli szansę lepiej poznać mieszkańców Bałtyku – ryby, ssaki i nadmorskie ptaki, dowiecie się co zagraża naszemu morzu. Poznacie przyczyny i skutki eutrofizacji, przełowienia i utraty bioróżnorodności naszego morza, a przede wszystkim dowiecie się co sami możecie zrobić na rzecz jego ochrony.

ZAPRASZAMY!

Więcej informacji pod linkami:

https://www.facebook.com/events/238780882983106

http://naszaziemia.pl/programy/miedzynarodowe-sprzatanie-baltyku


Źródło: Fundacja Nasza Ziemia

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..