Bezpieczne Wakacje 2014 – zaproszenie dla szkół

Bezpieczne Wakacje 2014 – zaproszenie dla szkół

Ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczne Wakacje 2014”

Akcja adresowana jest do szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem.

Akcja prowadzona jest we współpracy ze szkołami, wydziałami oświaty gmin, kuratoriami, w oparciu o materiały opracowane przez ekspertów.

W tym roku odbędą się również dwa konkursy.
Od 1 czerwca w ramach akcji prowadzony jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży
- "Moje Bezpieczne Wakacje 2014" - patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej
oraz informatyczny
- "Interaktywny Produkt IT" - patronat Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. 

Uczestnicy mogą w nich wygrać niepowtarzalne nagrody. Jedną z głównych nagród jest rejs statkiem szkoleniowym NAWIGATOR XXI Akademii Morskiej!- szczegóły na stronie: BezpieczneWakacje.pl (zakładka Konkurs). 

Zapraszamy do przyłączenia Waszej szkoły do akcji. Wystarczy na stronie BezpieczneWakacje.pl (zakładka dołącz) przesłać zgłoszenie oraz:

1) przeprowadzić zajęcia o tematyce bezpieczeństwa, na podstawie gotowych scenariuszy (dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat pobierz, od 9 do 12 lat pobierz, od 13 do 16 lat pobierz). 

2) lub umieścić baner informacyjny akcji na stronie internetowej szkoły (zakładka pobierz).

Scenariusze i banery można pobrać ze strony internetowej BezpieczneWakacje.pl

Szkoły, które przyłączą się do akcji mogą otrzymać plakaty informacyjne i certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji. Zachęcamy do rozwieszenia tych materiałów w placówce. Wpłynie to pozytywnie na wizerunek oraz zwiększy zaufanie rodziców i dzieci. 

W tym roku materiały zostały wzbogacone o informacje nt. bezpiecznej turystyki przekazane przez PTTK.

W ubiegłym roku akcją edukacyjną BezpieczneWakcje.pl zostało objętych blisko milion dzieci! W akcję włączyło się kilka tysięcy placówek edukacyjnych oraz setka komend Policji i Straży Pożarnej. Już teraz można zobaczyć opinie o ostatniej edycji zobacz, podczas której odbył się także konkurs plastyczny Moje Bezpieczne Wakacje. Tysiące prac oceniali eksperci Akademii Sztuki. 

BezpieczneWakacje.pl – to mogą być wakacje Twojego życia!

Źródło: BezpieczneWakacje.pl

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..