Podsumowanie konkursu ALU Góra!

W dniu 27 września zakończył się konkurs pod nazwą ALU Góra! prowadzony w ramach ogólnopolskiej kampanii recyklingu opakowań aluminiowych po napojach. Na wybrzeżu przebiegał pod hasłem „Czyste plaże” i był organizowany przez Fundację RECAL. Słowiński Park Narodowy uczestniczy już od kilku lat w kampanii, prowadząc letnie warsztaty połączone ze zbiórką aluminium dla uczestników koloni i obozów wakacyjnych. W tym roku postanowiliśmy zachęcić do akcji również szkoły współpracujące z SPN.

Do konkursu zgłosiły się 4 szkoły współpracujące z SPN. Były to: Szkoła Podstawowa w Szczenurzy, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smołdzinie, Zespół Szkół Samorządowych w Objeździe, Zespół Szkół w Pobłociu. Łącznie w akcji uczestniczyło 69 uczniów, którym udało się zebrać 336,8 kg aluminium, czyli 25988 sztuk puszek o wartości 1063,35 zł. Rekordzistami okazali się uczniowie Zespołu Szkół w Pobłociu. W konkursie brało udział 30 uczniów, którzy zebrali 166 kg opakowań aluminiowych. Również oni najkorzystniej sprzedali aluminium, otrzymując za kilogram 3,7 zł i tym samym „zarobili” 614,2 zł na rzecz szkoły. Natomiast najwięcej puszek indywidualnie zebrały dwie uczennice Szkoły w Smołdzinie przynosząc po 2200 i 2060 opakowań.

Uczniowie szkół, które zgłosiły chęć udziału w konkursie przez całe wakacje zbierali opakowania aluminiowe w swoich gospodarstwach domowych. Po wakacjach dostarczyli zebrane, puste i zgniecione puszki do szkół, w celu ich policzenia oraz sprzedania w punkcie skupu. Warto dodać, że środki uzyskane ze sprzedaży aluminium pozostały w szkołach do wykorzystania na dowolny cel. Uczniowie, którzy w swoich szkołach zebrali największą ilość puszek otrzymają cenne nagrody ufundowane przez SPN. Pozostałym uczniom biorącym udział w konkursie zostaną przekazana drobne upominki od Fundacji RECAL.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych kampanii ekologicznych. Gratulujemy!!!

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..