Główczycki Festiwal Lata

W dniu 30 czerwca 2013 roku (niedziela) Słowiński Park Narodowy po raz drugi wziął udział w Główczyckim Festiwalu Lata – pikniku organizowanym przez Wójta Gminy Główczyce Panią Teresę Florkowską, a dofinansowanym z funduszy unijnych.

Na stoisku Parku pracownicy działów edukacji, udostępniania i monitoringu udostępniali materiały edukacyjno-informacyjne Parku, a najmłodszych gości zapraszali do uczestnictwa w grach przyrodniczych, takich jak puzzle, memory i domino, a także do gry w rozpoznawanie tropów zwierząt. Za poprawnie ułożone puzzle były nagrody – naklejki z logo Parku i ptakami Ostoi Słowińskiej.

Poza Słowińskim Parkiem Narodowym na festiwalu można było odwiedzić inne stoiska firmowe, poskakać na dmuchanym zamku, zagrać w loterię fantową, smacznie zjeść u gospodyń wiejskich, a także wziąć udział w konkursie sołectw czy meczu piłki nożnej kawalerowie kontra żonaci. Pomimo deszczowej aury atmosfera była ciepła i słoneczna.


Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..