Oswajanie zaświatów

Wystawa miała premierę 18 lutego 2011 w Galerii Drugiego Planu, Domu Kultury Chwałowice, w Rybniku, następnie od października do grudnia 2011 roku prezentowana była w Galerii LIBRA w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego. Inspirację do fotografii Autorka zebrała podczas jesiennego Pleneru Fotograficznego w Górach Stołowych.

Natchnienie, inspiracja: wędrówka w mgliste, listopadowe popołudnie przez Skalne Miasto. Omszałe skały, przez które sączą się strumienie wody, światła i powietrza, ciemne zakamarki i nisze, długie, głębokie i kręte przejścia, wąskie przesmyki, w których można się zagubić. Refleksja: przez wieki upływający czas, mijające pory roku, deszcz, wiatr, słońce i zimno drążyły ziemię odsłaniając labirynty tajemniczych korytarzy, w tym czasie przemijały pokolenia, w proch obracały się cywilizacje, a w kamieniach swoje ślady odciskała przeszłość. Przemijamy … odchodzimy w zaświaty, ale czy możemy się z tym oswoić? Na wystawę składają się dwadzieścia dwie fotografie, nawiązujące do klimatów zaklętych w Skalnym Mieście.Jolanta Szabłowska Artysta Fotografik, Członek Rzeczywisty Fotoklubu RP od września 2007 roku. Współzałożyciel Fotoklubu Szczecin, który powołano w końcu 2007 roku w Szczecinie. Członek Grupy Fotograficznej Piktorialni.art.pl. Inicjatorka, organizatorka i uczestnik plenerów fotograficznych na Roztoczu, w Pieninach, w Beskidach, w Górach Stołowych, w Zachodniopomorskim, w Toskanii, w których uczestniczą nie tylko członkowie Fotoklubu Szczecin, ale również fotograficy z innych regionów kraju. Kurator i opiekun wystaw w Galerii LIBRA w Szczecinie, mieszczącej się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego i współpracującej z Fotoklubem Szczecin. Koordynatorka ekspozycji części wystaw Fotoklubu Szczecin w galeriach na terenie kraju. W dorobku wystawy indywidualne oraz kilkadziesiąt zbiorowych. Udział, akceptacje oraz wyróżnienia i nagrody w konkursach fotograficznych.

 

Jolanta Szabłowska

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..