Konkurs "Chronimy przyrodę w naszym regionie" rostrzygnięty

Konkurs „Chronimy przyrodę w naszym regionie” Konkurs „Chronimy przyrodę w naszym regionie” to I edycja regionalnego konkursu dla uczniów klas IV-V szkół podstawowych, zorganizowanego przez Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”, Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Słupsku, Gimnazjum nr 4 w Słupsku oraz Liceum Plastyczne w Słupsku. Celem przyświecającym organizatorom zdarzenia była m.in. popularyzacja wiedzy o ochronie przyrody, uwrażliwienie na piękno własnego regionu, promowanie jego przyrodniczych i krajobrazowych walorów oraz kształtowanie proekologicznych postaw młodzieży.

Konkurs realizowany w okresie luty-kwiecień, obejmował etap typowania klas z każdej z biorących udział w Konkursie Szkół, z których następnie wyłaniane były 5-cio osobowe zespoły, reprezentujące klasę na kolejnym etapie eliminacji – półfinale Konkursu. Realizacja edukacyjnych zadań w ramach półfinału, m.in. rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt występujących w lasach, zakończyła się wyłonieniem 5 najlepszych zespołów, reprezentujących Szkoły w finale. Ostatni etap Konkursu obejmował nie tylko ocenę wiedzy uczestników, ale również szerokie spektrum aktywności wszystkich uczniów klas. Zespoły rywalizowały o zwycięstwo, które nagradzane było pobytem klasy w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Nagrodą za zajęcie II miejsca w Konkursie stały się terenowe zajęcia edukacyjne, realizowane w Słowińskim Parku Narodowym. Zaangażowanie Organizatorów w edukację młodzieży poprzez dobrą zabawę i tym razem przyniosło niezwykle pozytywny skutek, o czym najlepiej świadczą uśmiechy i zadowolenie samych uczestników.

Słowiński Park Narodowy serdecznie dziękuję wszystkim zespołom za udział i rywalizację w Konkursie, a Zwycięzcom Finału gratuluje osiągnięć!

 

Więcej informacji na temat Konkursu odnajdzie czytelnik na stronie internetowej Organizatora link do strony.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..