Trzy Korony

tn050512 1W maju zapraszamy Wszystkich odwiedzających Słowiński Park Narodowy do Muzeum Przyrodniczego w Smołdzinie, w którym prezentowana jest wystawa składająca się z fotografii, na których pejzażyści - Andrzej Borowiec, Marek Grum, Ireneusz Kwaśniewski, Sławomir Stępień, Jolanta Szabłowska utrwalili swoje wrażenia i impresje o malowniczych, pięknych i tajemniczych Pieninach.

 


Trzeba wstać wcześnie, aby wyprzedzić Słońce, zanim świetlne promienie wpełzną w doliny, a zagubione łąki obudzą się z nocnego mroku. Promienie wschodzącego światła rozproszą się i ciepłym światłem przenikną brzozowe gaje, delikatnie rozświetlając stoki. Ciemność jeszcze spowija gęsty las. Zapalają się polne drogi, promienie Słońca rozwieszają się na liniach wysokiego napięcia, świecą kwitnące wiśnie i jabłonie. Złota mgła wypełnia przestrzeń. Wtedy właśnie, stojąc na szczycie wzgórza ponad Czorsztynem, z którego rozpościera się widok zapierający dech w piersiach – zastanawiasz się…zimno celować obiektywem, czy chłonąć całą duszą to, co dane jest ci oglądać.

 

tn050512 1Autorzy są członkami Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Fotoklubu Szczecin oraz Formacji Fotograficznej piktorialni.art.pl. Swoje fotografie prezentują na wystawach w całym kraju, są uczestnikami plenerów fotograficznych i konkursów fotograficznych. Wystawa „Trzy Korony” miała swoją premierę w czerwcu 2009 roku w Galerii Libra w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego, następnie w marcu 2010 roku prezentowana była w Bibliotece im. Marii Skłodowskiej - Curie w Policach, a od maja 2011 roku można ją było oglądać w siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku nad Dunajcem.

 

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..