Skrzydlaci mieszkańcy Ziemi

 

Doroczne obchody Europejskich Dni Ptaków stanowiły okazję do przybycia Dzieci i Młodzieży do Muzeum Przyrodniczego w Smołdzinie na zajęcia ornitologiczne prowadzone przez pracowników Parku.
Duże zainteresowanie zajęciami sprawiło, że czas zaplanowany na ich realizację (24.10. – 10.11.) okazał się niewystarczający i został wydłużony o kolejny tydzień.
Z zaproszenia skorzystało blisko 600. uczniów z 8. szkół objętych programem edukacyjnym SPN.
Założeniem zajęć było przybliżenie i zachęcenie uczestników do zainteresowania gatunkami ptaków, które w społeczeństwie nie są powszechnie znane, a jak się okazuje towarzyszą nam na co dzień. Przy bliższym poznaniu, w ludzkim pojęciu charakteryzują się niebywałymi dla nas cechami i obyczajami, jak np. umiejętność snu podczas lotu, czy zjadanie w ciągu dnia ilości pokarmu porównywalnej z masą ciała.
Nie każdy z nas musi być przyrodnikiem czy ornitologiem, ale na pewno warto wiedzieć, że tacy skrzydlaci indywidualiści żyją obok nas. Wiedza jest odpowiedzią na wiele pytań, wiedza o ptakach pozwala nam dostrzec sens ich ochrony.
Wszystkie ptaki będące przedmiotem zajęć, to rodzime gatunki, które można obserwować w Polsce, na Pomorzu i w Słowińskim Parku Narodowym.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i liczne przybycie. Zapraszamy do udziału w zajęciach w przyszłym roku.

 

231111 2

231111 2

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..