Obchody Dnia Ziemi w Warszawie

Co roku na wiosnę obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jego celem jest promocja proekologicznych postaw wśród społeczeństwa. Po raz pierwszy obchodzono go 22 kwietnia 1970 roku, a jego pomysłodawcą był John McConnell, znany amerykański ekolog. W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy dopiero od 1990r.
Już po raz dziesiąty w Warszawie na Polach Mokotowskich Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej, przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, zorganizowała centralne obchody Dnia Ziemi.
Także w tym roku do udziału zaproszono polskie parki narodowe, które w Międzynarodowym Roku Lasu przygotowały ekspozycje i zajęcia edukacyjne pod tytułem "Lasy pod specjalnym nadzorem". Na Polu Mokotowskim w dniu 8 maja pojawili się młodsi i starsi mieszkańcy stolicy, którzy bardzo chętnie uczestniczyli w grach i zabawach przygotowanych przez pracowników edukacyjnych Parków Narodowych. Podczas tegorocznych obchodów uczestnicy zajęć otrzymywali certyfikaty odwiedzenia stoiska i poprawnego wykonania zadania edukacyjnego.

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..