Na ścieżkach natury

Wszystkie osoby, zwiedzające w lipcu Muzeum Przyrodnicze Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie, zapraszamy do zapoznania się z wystawą fotografii przyrodniczej autorstwa Pana Łukasza Łukasika.
Autor rozpoczął przygodę z fotografią przyrodniczą po przeczytaniu, w miesięczniku "Łowiec Polski" (nr 1-5/91) cyklu pt. "Z kamerą i strzelbą". Wybitny fotograf przyrody Leszek Krzysztof Sawicki zachęcał w nim do podjęcia prób w fotografii przyrodniczej. Inspiracja stała się wielką pasją, która trwa nieprzerwanie 20 lat. Pierwsze prace Łukasz Łukasik opublikował w "Łowcu Polskim" i "Przyrodzie Polskiej". Tematyka przyrodnicza w fotografii wiąże się z zainteresowaniem Autora ochroną środowiska naturalnego i lasem, gdyż z wykształcenia jest leśnikiem i technologiem ochrony środowiska.
Publikacja fotografii na łamach wielu czasopism stała się początkiem przygody dziennikarskiej oraz współpracy z takimi magazynami, jak: "Parki Narodowe", "Poznajmy Las", "Echa Leśne". Od kilku lat Autor jest stałym korespondentem terenowym dwutygodnika "Las Polski", a od roku redaktorem kwartalnika "FotoNatura".
Za największe osiągnięcie w dziedzinie fotografii przyrodniczej Pan Łukasz Łukasik uważa zdobycie nagrody im. Adama Loreta w konkursie organizowanym przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych. Zdjęcia publikuje również w albumach, książkach, przewodnikach i kalendarzach. W swoim dorobku ma kilka wystaw autorskich, a także wiele wystaw zbiorowych. Od 1995 roku jest członkiem założonego przez Leszka Krzysztofa Sawickiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). Od czerwca 2010 roku pełni funkcję prezesa Zarządu Głównego ZPFP.

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..