Ptaki polskie i drugiej półkuli

 

Wszystkie osoby odwiedzające ekspozycję przyrodniczą w Smołdzinie, zapraszamy w sierpniu do obejrzenia wystawy fotografii przyrodniczej autorstwa Pana Mariana Szarmacha, przedstawiającej ptaki świata.

Różnorodność i piękno otaczającej przyrody fascynowała mnie od kiedy usłyszałem jej pierwsze odgłosy. Poznawanie świata poprzez podróże stało się moją nieposkromioną pasją. Przemierzając, z racji swojego zawodu kolejne kontynenty, postanowiłem "zabrać" ze sobą część tamtej przyrody do Polski.
Najbardziej zainteresowały mnie ptaki i ich życie, a największą przyjemność sprawia mi ich obserwacja. Są one wokół nas, tak łatwo dostępne, a jednocześnie takie tajemnicze. Poznajmy je lepiej i pozwólmy im przetrwać razem z nami. Cieszmy się ich obecnością i ? oby nie tylko na fotografiach.
Mam nadzieję, że niniejsza skromna galeria przybliży Wam gatunki ptaków, które znacie, jak i te, których nie mieliście okazji jeszcze zobaczyć.
Przyroda jest dla mnie najważniejsza, jej piękno i ład. Fotografujmy ją, nie zakłócając jednocześnie jej porządku.

Marian Szarmach

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..