Ptaki Pomorza

W sierpniu zapraszamy wszystkich odwiedzających Słowiński Park Narodowy do Muzeum Przyrodniczego w Smołdzinie, gdzie prezentowana jest wystawa zdjęć Pana Bogusława Kotlarza - Przyrodnika, Ornitologa, Fotografa Przyrody, Nauczyciela.

 

W tym roku minęło 30 lat, gdy po raz pierwszy skierowałem obiektyw aparatu w kierunku ptaków. Przez wiele lat fotografowanie traktowałem jako dodatek do obserwacji ornitologicznych, dokumentując to, co udało mi się zobaczyć. Bardziej profesjonalnie zacząłem fotografować od 10 lat, kiedy to osobiście poznałem braci Kłosowskich. Wcześniej znałem ich jedynie jako autorów wspaniałych albumów, które w dużej mierze przyczyniły się do mojej fotograficznej pasji. Z racji moich ornitologicznych zainteresowań, zdjęcia robię głównie ptakom. Pomocna przy ich fotografowaniu staje się znajomość zachowań. Mieszkam na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego, stąd większość moich zdjęć pochodzi z Pomorza. Najbardziej fascynują mnie zdjęcia dynamiczne, ukazujące naturalne ptasie zachowania. Swoje zdjęcia wraz z artykułami publikowałem na łamach czasopism takich jak Przyroda Polska, Poznajmy Las, Parki Narodowe. Znalazły się również na kartach kalendarzy i folderów. Fotografowanie jest dla mnie możliwością bliskiego obcowania z dzikimi zwierzętami, które dzięki zdjęciom mogę zaprezentować innym ludziom.

Bogusław Kotlarz

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..