O ptakach pędzlem i pędzelkiem

Przez cały wrzesień w Muzeum Przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie prezentowana jest wystawa akwareli autorstwa Pani Katarzyny Kopiec. Piękne, profesjonalnie wykonane prace przedstawiają ptaki, które można obserwować w Polsce.
Katarzyna Kopiec, ur. 14 września 1972 roku pochodzi z Elbląga, z wykształcenia jest biologiem, ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii. Z zamiłowania jest ornitologiem, toteż ptaki były tematem jej pracy magisterskiej i doktorskiej, a po dziś dzień stanowią najczęściej malowany obiekt. 
W latach 1999 - 2011 była pracownikiem naukowym Stacji Ornitologicznej PAN w Gdańsku, obecnie pracuje w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej w Elblągu. Jako artystka plastyk Katarzyna Kopiec jest samoukiem. Rysunkiem zajmowała się od zawsze, jednak około roku 2003 zaczęła swoją przygodę z malarstwem akwarelowym, w której to technice czuje się najlepiej.
Jest autorką ilustracji w publikacjach przyrodniczych i książkach dla dzieci. 

Wystawy indywidualne: 
"Wiślany Blues" - Gdańsk, wrzesień 2005, Bydgoszcz, październik 2005, Cedry Wielkie, grudzień 2005, "Malowany Ptak" - Gdańsk, październik 2006 

Więcej prac Katarzyny Kopiec można znaleźć na jej stronie prywatnej:www.indyart.net.

 

 

 

     

    

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..