Wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu na wodzie

Na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, tym razem w Obwodzie Ochronnym Rąbka, dnia 04.06.2019 r. odbyło się wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu na wodzie. Event organizowany jest corocznie, aby popularyzować właściwe zachowanie na wodach Parku. Niezmiennie towarzyszyły nam zaprzyjaźnione instytucje oraz uczniowie z lokalnych szkół podstawowych, tj. Szczenurze, Stowięcino oraz Wicko.
Szkoła Policji w Słupsku zaprezentowała pokaz technik samoobrony, następnie uczestnicy wydarzenia mogli sprawdzić swoje siły pod okiem profesjonalistów. Dzieci i młodzież bardzo chętnie odwiedzały stanowisko daktyloskopijne, gdzie mogły zostawić swoje odciski palców. Dodatkową atrakcją, był slalom, który uczestnicy mogli wykonać po nałożeniu alkogogli – dzięki czemu, dzieci mogły przekonać się jak widzi człowiek będący w stanie nietrzeźwości.
WOPR przygotował sprzęt ratowniczy oraz informował uczestników o zasadach bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych, ponadto w trakcie wydarzenia dzieci mogły nauczyć się wykonywać resuscytację krążeniowo –oddechową pod okiem ratowników.
Po raz pierwszy gościła na naszym wydarzeniu Morska Stacja Ratownicza z Łeby, przedstawiciele przybyli ze sprzętem, który wykorzystywany jest przy akcjach ratowniczych na wodzie. Poza możliwością podziwiania i wejścia na łódź R15 oraz skuter wodny, uczestnicy wydarzenia mogli się dowiedzieć o działaniach związanych z poszukiwaniem i ratowaniem życia ludzkiego.
W trakcie wydarzenia dzieci oraz turyści mogli wziąć udział również w ciekawych konkursach zorganizowanych przez Nadleśnictwo Lębork, Woliński Park Narodowy oraz Słowiński Park Narodowy. Natomiast w sali dydaktycznej Filii Muzeum SPN były wyświetlane filmy dotyczące odpowiedniego zachowania na wodzie, m.in. jak rozpoznać tonącego oraz przygotowany przez WOPR film informacyjny o niebezpiecznych ostrogach. Ponadto uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wydawnictwami i materiałami promującymi Słowiński Park Narodowy oraz sąsiednie gminy: Łebę, Smołdzino oraz Wicko.
Impreza odbyła się w sprzyjających okolicznościach pogodowych i cieszyła się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci z przybyłych szkół, które zostały nagrodzone za aktywne uczestnictwo w wielu konkurencjach.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..