Nie zabierajmy młodych zwierząt

Nie zabierajmy młodych zwierzątCzerwiec jest tym miesiącem, gdy na świat przychodzą młode sarenki, koźlęta. Nie są one zdolne do samodzielnego życia i dlatego przez dłuższy czas są pod opieką matki, która niejednokrotnie zostawia je w zacisznym miejscu by się pożywić lub odwrócić uwagę od niebezpieczeństwa np. drapieżnika. Młode koźle jest chronione maskującą suknią, tj. kolorem sierści oraz tym, że nie wydziela zapachu. Drapieżnik w zasadzie musi wpaść przez nieuwagę na młode koźle by je znaleźć. Niestety, pojawiają się ostatnio przypadki zabierania i przynoszenia młodych saren do dyrekcji Parku z informacją, że zostało zwierzę porzucone przez matkę. nic bardziej mylnego!

Dyrekcja Słowińskiego Parku Narodowego prosi wszystkich odwiedzających Park aby w przypadku napotkania młodych saren nie zabierać, nie przenosić, nie dotykać i nie płoszyć swym zachowaniem. Matka na pewno zajmie się swoim potomstwem o wiele lepiej niż człowiek.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..