Poleski Park Narodowy

Ze względu na obchodzony w tym roku jubileusz 50-lecia Słowińskiego Parku Narodowego, zaprosiliśmy pozostałe Polskie Parki Narodowe do zorganizowania w Muzeum Przyrodniczym SPN w Smołdzinie, czasowych wystaw fotograficznych, ukazujących piękno poszczególnych Parków. W maju zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wystawą przedstawiającą przyrodę Poleskiego Parku Narodowego.

Poleski Park Narodowy znajduje się w południowo-wschodniej Polsce, w województwie lubelskim. PPN został utworzony 1 maja 1990 roku. Prawie cały teren Parku zajmują równiny torfowe, na których możemy znaleźć relikty epoki lodowcowej, np. brzozę niską, wierzbę lapońską czy wierzbę borówkolistną. Innymi charakterystycznymi gatunkami roślin są, np. turzyca bagienna i strunowa, gnidosz królewski, rosiczka długolistna, a także wywłócznik skrętoległy czy wąkrota zwyczajna. Z cennych i charakterystycznych przedstawicieli fauny należy wymienić przede wszystkim: żółwia błotnego, łosia, żurawia (symbol Poleskiego Parku Narodowego). W Parku występuje 13 gatunków płazów (z 18 stwierdzonych w Polsce). Ponadto na Polesiu dogodne warunki życia znalazło wiele gatunków ptaków, w tym wodno-błotnych.

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą ukazującą piękno i różnorodność Poleskiego Parku Narodowego!

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..