Noc sów

tytSłowiński Park Narodowy uprzejmie zaprasza na udział w zajęciach pt. „Noc sów” w dniu 31.03.2017 (piątek), które odbędą się w godzinach od 17 do 20. Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy nt. sów, ich zachowań, budowy czy sposobie przeprowadzania badań nad tą tajemniczą grupą ptaków. Zajęcia odbędą się w Muzeum Przyrodniczym SPN w Smołdzinie.

Noc sów to ogólnopolska akcja (6 edycja) inicjowana przez Ptaki Polskie, więcej informacji można znaleźć na stronie www.ptakipolskie.pl/aktualnosc/zapraszamy-na-noc-sow

Przewodni temat zajęć będzie rozpatrywany na różne sposoby pod okiem doświadczonych ornitologów. Pierwszym elementem zajęć będzie prezentacja multimedialna, w czasie której będzie możliwość wykorzystania binokularu do obserwacji cech morfologicznych wypluwek i piór, projekcja filmu a ostatnim elementem zajęć będą nasłuchy z wabieniem sów na terenie parku wiejskiego w Smołdzinie.

Zgłoszenia można nadsyłać w formie elektronicznej do dnia 29.03.2017 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Liczba uczestników zajęć jest ograniczona (max. 20 osób). O uczestnictwie w zajęciach będzie decydowała kolejność nadesłania zgłoszenia.

Ze względu na planowaną część terenową prosimy aby uczestnicy zabezpieczyli się odpowiednio do panujących warunków pogodowych i pory dnia tj. obuwie terenowe, odzież ochronna, latarka, lornetka.

 

 

Gorąco zapraszamy do udziału!

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..