Odszedł Prof. dr hab. Krzysztof E. Skóra

tn fotoZ wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Prof. dr hab. Krzysztofa E. Skóry – wieloletniego Członka Rady Naukowej Słowińskiego Parku Narodowego, a także Wielkiego Przyjaciela Przyrody.

Corocznie spotykał się z nami w Czołpinie podczas wypuszczania fok do Morza Bałtyckiego. Foki, w ten sposób przywrócone środowisku naturalnemu, przewożone były z utworzonej przez Profesora Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, gdzie otaczane były opieką Profesora i Jego Współpracowników.

Wybrane przez Profesora plaże Słowińskiego Parku Narodowego były i są miejscem zapewniającym tym zwierzętom spokój i bezpieczeństwo, a dzień uwalniania fok do środowiska był czasem wyjątkowym, zarówno dla pracowników, jak i Gości Parku.

Profesor Krzysztof E. Skóra zawsze pozostanie w naszej pamięci profesjonalistą tworzącym podwaliny ochrony przyrody Morza Bałtyckiego, a także osobowością, która jednoczyła ludzi różnych profesji w realizacji Misji Przyroda.

Pracownicy Słowińskiego Parku Narodowego przekazują Rodzinie i Współpracownikom wyrazy współczucia oraz wsparcia w tych trudnych chwilach.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..