Ferie z przyrodą

Słowiński Park Narodowy, w związku ze zbliżającymi się feriami, serdecznie zaprasza dzieci i młodzież, zarówno w grupach zorganizowanych, jak i indywidualnych uczestników, na nieodpłatne warsztaty w ramach corocznego bloku „Ferie z przyrodą”. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o otaczającym nas świecie przyrody, a ponadto spędzić swój wolny czas aktywnie i twórczo podczas różnorodnych zajęć plastycznych.

 

W tym roku, nawiązując do Światowego Dnia Mokradeł, obchodzonego dnia 2 lutego, tematem przewodnim spotkań w Muzeum Przyrodniczym w Smołdzinie będą obszary wodno – błotne. W ramach zajęć „Daj się wciągnąć mokradłom” będziemy odkrywać tajemnice tych obszarów oraz ich mieszkańców.

Uczestników z Gminy Smołdzino zapraszamy w dniach:

16 lutego – na prezentację multimedialną „Jakie tajemnice kryją mokradła” – przedstawiającą różnorodność terenów wodno – błotnych; oraz zajęcia plastyczne wykorzystujące różnorakie techniki artystyczne;

25 lutego - na prezentację multimedialną „Co zagraża mokradłom” – przedstawiającą niebezpieczeństwa czyhające na te cenne przyrodniczo tereny; oraz zajęcia plastyczne wykorzystujące różnorakie techniki artystyczne.

            Uczestników spoza Gminy Smołdzino zapraszamy w dniach:

18 lutego – na prezentację multimedialną „Jakie tajemnice kryją mokradła” – przedstawiającą różnorodność terenów wodno – błotnych; oraz zajęcia plastyczne wykorzystujące różnorakie techniki artystyczne;

23 lutego - na prezentację multimedialną „Co zagraża mokradłom” – przedstawiającą niebezpieczeństwa czyhające na te cenne przyrodniczo tereny; oraz zajęcia plastyczne wykorzystujące różnorakie techniki artystyczne.

Wyżej wymienione zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10:00, każdorazowo grupa uczestników może liczyć maksymalnie 20-25 osób.

 

Równolegle zapraszamy na warsztaty prowadzone przez pracownika Parku, a odbywające się w Bibliotece Miejskiej w Łebie w dniach:

16 lutego – na prezentację multimedialną „Świat zwierząt w przysłowiach cz. 1” oraz zajęcia plastyczne – malowanie liśćmi,

19 lutego – na zajęcia plastyczne „Wysypywanki i układanki”,

22 lutego – na prezentację multimedialną „Świat zwierząt w przysłowiach cz. 2” oraz zajęcia plastyczne „Szyszkowe bukiety”,

24 lutego – na gry i zabawy przyrodnicze.

Wyżej wymienione zajęcia rozpoczynają się o godzinie 13:00.

 

W celu zgłoszenia chęci uczestniczenia w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia (załącznik).

Serdecznie zachęcamy do spędzenia ferii z przyrodą.

załączniki:

1) formularz zgłoszenia

2) plakat

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..