Ptaki szponiaste Słowińskiego Parku Narodowego

Przez cały czerwiec w Muzeum Przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie prezentowana jest wystawa akwareli autorstwa Pani Katarzyny Kopiec. Piękne, profesjonalnie wykonane prace przedstawiają ptaki szponiaste, które można obserwować na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

Katarzyna Kopiec, ur. 14 września 1972 roku pochodzi z Elbląga,  z wykształcenia jest biologiem, ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim
na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii. Z zamiłowania jest ornitologiem, toteż ptaki były tematem jej pracy magisterskiej i doktorskiej, a po dziś dzień stanowią najczęściej malowany obiekt.

W latach 1999 – 2011 była pracownikiem naukowym Stacji Ornitologicznej PAN
w Gdańsku, obecnie pracuje w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej w Elblągu. Jako artystka plastyk Katarzyna Kopiec jest samoukiem. Rysunkiem zajmowała się  od zawsze, jednak około roku 2003 zaczęła swoją przygodę z malarstwem akwarelowym, w której to technice czuje się najlepiej. Jest autorką ilustracji w publikacjach przyrodniczych i książkach dla dzieci. Wystawy indywidualne: „Wiślany Blues” - Gdańsk, wrzesień 2005, Bydgoszcz, październik 2005, Cedry Wielkie, grudzień 2005, „Malowany Ptak” – Gdańsk, październik 2006


 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..