Wypuszczanie fok w Słowińskim Parku Narodowym

Wypuszczanie fok w Słowińskim Parku Narodowym

Słowiński Park Narodowy informuje, że w dniu 27 maja 2014 r. w miejscowości Czołpino odbędzie się akcja wypuszczania fok do morza. Przywracanie tych zwierząt do środowiska naturalnego przeprowadzone jest w ramach projektu restytucji ssaków morskich na południowym Bałtyku, któremu lideruje Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. W tym roku do morza trafią 3 młode foki, z których każde otrzyma imię . W obecnym roku imiona fok urodzonych w fokarium na Helu zaczynają się na literę "M", co związane jest z kontynuacją omawianej akcji wypuszczania fok od 14 lat, natomiast zwierzę odnalezione na plaży w Łebie otrzymało imię – Łebek.
Tradycją stało się również wyróżnianie instytucji oraz osób, możliwością pełnienia funkcji "rodziców chrzestnych" dla zwierząt przywracanych naturalnemu środowisku. Honory pełnią przedstawiciele samorządowych władz lokalnych oraz osoby zasłużone dla idei ochrony przyrody.


 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..