Prof. dr hab. Jan Bednorz

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Prof. dr hab. Jana Bednorza – wieloletniego Członka Rady Naukowej  Słowińskiego Parku Narodowego i dobrego Ducha Parku.

Jego publikacje dotyczące świata zwierzęcego, a przede wszystkim dotyczące ornitologii, jak np. „Awifauna Słowińskiego Parku Narodowego z uwzględnieniem stosunków ilościowych” z 1983 roku, są nadal podstawą do badań nad ptakami naszego Regionu.

Zapamiętaliśmy Pana Profesora jako dowcipnego i  żywotnego człowieka,  niestrudzonego w dyskusjach o prawach przyrody, wielkiego przyjaciela Słowińskiego Parku Narodowego.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 26 października 2013 roku w Kościele Parafialnym pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie na ul. Kościelnej.

Rodzinie i współpracownikom serdeczne wyrazy współczucia i wsparcia w tych trudnych chwilach składają Pracownicy Słowińskiego Parku Narodowego.

 

nekrolog

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..