Wystawa fotografii przyrodniczej

Wystawa fotografii przyrodniczejZapraszamy wszystkich miłośników przyrody do obejrzenia niezwykłych wystaw tj. „Sowy nocni drapieżcy” Pana Cezarego Korkosza oraz „Kotoreportaż” Pani Jolanty Koteskiej. Planowany termin ekspozycji - wrzesień 2013, miejsce - Muzeum Przyrodnicze Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie.

Cezary Korkosz - urodził się w 1968 roku w Stargardzie Szczecińskim z wykształcenia jest nauczycielem natomiast z zamiłowania to przyrodnik, podróżnik i fotograf, poprzez swoje prace pokazuje a działania promuje ochronę polskiej przyrody, jego ponad 20 letnie doświadczenie wykorzystywane jest przez Generalną Dyrekcje Ochrony Środowiska gdzie jest ekspertem.

Od kilku lat zawodowo związany z fotografią przyrodniczą.

Jest autorem prelekcji i pokazów związanych z przyrodą i jej ochroną dla Parków Narodowych i Krajobrazowych, Leśnych Kompleksów Promocyjnych, Nadleśnictw oraz szkół, jest autorem i współautorem publikacji o tematyce podróżniczej i przyrodniczej.

Współpracuje z wydawnictwami zajmującymi się przyrodą i jej ochroną oraz czasopismami o tematyce przyrodniczej związany z agencjami fotograficznymi w Polsce i za granicą.

Cezary Korkosz jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz organizacji pozarządowych ściśle związanych z ochrona przyrody między innymi - Komitet Ochrony Orłów, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Jest autorem wystaw, pokazów indywidualnych i zbiorowych laureatem kilku nagród i wyróżnień zarówno w Polsce jak i za granicą.

 

Jolanta Koteska

Wykształcenie: plastyk, pedagog, członek Słupskiego Klubu Fotograficznego „Fotoaktywni”

Praca zawodowa: nauczyciel plastyki i fotografii w domu kultury

Fotografuję od kilku lat, między innymi fotografuję w stylu reportażowym. Cenię zdjęcia wykonane na gorąco, czasem niedoskonałe technicznie, nieostre, ale za to autentyczne. Lubię moment, kiedy uda mi się zarejestrować coś fajnego, co się dzieje. Jednym z ulubionych tematów są koty, podziwiam je i uwielbiam na nie patrzeć. Starałam się pokazać te urocze zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu. Koty często wybierają takie fajne zakątki, w których sobie siedzą i obserwują świat, a ja to lubię podpatrywać. Właściwie to ja i koty robimy trochę to samo: i ja, i one, czaimy się, i polujemy. Tyle, że one wypatrują zagrożeń i pożywienia, a ja liczę na fajnie kadry, z kotami w roli głównej.

Ten zbiór zdjęć kotów podwórkowych powstał w latach 2008-2011. Wciąż jeszcze zdarza mi się fotografować koty, ale obecnie najwięcej czasu poświęcam na naukę i poznawanie innych dziedzin jak: fotografia martwej natury, żywności, portretowanie a także techniki szlachetne w tradycyjnej (nie cyfrowej) ciemni.

Wszystkie prezentowane na wystawie prace oraz wiele innych można oglądać na stronie www.yotka.eu

 

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..