Wizyta Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w Słowińskim Parku Narodowym

W dniach 15-16 lipca Pan Prezydent Bronisław Komorowski w towarzystwie swojej Mamy Jadwigi Komorowskiej oraz, miedzy innymi, Sławomira Rybickiego Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, senatora Kazimierza Kleiny, Dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie Tadeusza Zieleniewicza i innych znamienitych osób, był naszym Gościem.

Pan Prezydent zapoznał się ze specyfiką ochrony przyrody parków narodowych. Przepłynął z Łeby do Kluk, przez jezioro Łebsko, i odwiedził wydmę Łącką. Tam spotkał się, również, z pracownikami Parku. Bezpośredniość Pana Prezydenta wzbudzała sympatię turystów, którzy mieli możliwość rozmowy i uwiecznienia, na zdjęciach, pobytu w SPN w Jego towarzystwie.

Sposób udostępniania Parku dla turystyki oraz zaangażowanie, w ochronę przyrody, lokalnych społeczności były głównymi tematami poruszanymi w rozmowach z Katarzyną Woźniak - dyrektorem Parku. Pozytywnym zaskoczeniem była dostępność parku dla różnych form rekreacji i sposoby realizacji naszych zadań poprzez zlecanie ich podmiotom zewnętrznym.

Ogromne zainteresowanie Pana Prezydenta budziły również walory przyrodnicze Parku i sposoby ich ochrony.

Obecność Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego, Jego Mamy Pani Jadwigi Komorowskiej oraz pozostałych Gości w Parku była dla nas ogromnym zaszczytem.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..