Wszystkie Dzieła Pańskie Błogosławcie Pana

Wszystkie Dzieła Pańskie Błogosławcie Pana

Wszystkie osoby odwiedzające ekspozycję przyrodniczą w Muzeum Przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie, zapraszamy w lipcu do obejrzenia autorskiej wystawy „Wszystkie Dzieła Pańskie Błogosławcie Pana” Pani Małgorzaty Książkiewicz.

Mam szczęście mieszkać od urodzenia w Sopocie, mieście, w którym potrzeba ok. 20 minut na przejście z plaży na wzgórza morenowe porośnięte buczyną. To szczególnie piękne – można napisać unikatowe położenie, łączy harmonijnie dwa światy przenikające się nawzajem – starą, bogatą architekturę (od klasycyzmu do secesji) z przyrodą.

Dorastałam obserwując z tatą przez kuchenne okno ptaki przy karmniku, spacerując z mamą, raz po raz podejmując kolejne próby wymuszenia na rodzicach przygarnięcia psa lub kota.

Wakacje spędzałam w Kamionie nad Rawką niedaleko Skierniewic. Babcia zabierała mnie na spacery i uczyła zbierać grzyby i zioła. To co najbardziej zapadło mi w pamięć to sady, pola, lasy, zapach wody ze studni, smak świeżego mleka i rzeka. Pokochałam wieś.

Z obu tych miejsc nosiłam w pamięci obrazy, które właściwie można by nazwać bardziej nastrojami.

Fotografować zaczęłam dość późno dzięki namowom mojego męża i prezentu jaki mi zrobił – aparatu. Po jakimś czasie trafiłam na grupę Fotografia Przyrodnicza gdzie do dzisiaj uczę się i podziwiam zdjęcia innych jej członków. Od 2005 roku jestem również członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Przyroda nieustannie mnie zachwyca i jest dla mnie miejscem spotkania z Bogiem.

Święty Atanazy powiedział:

„Jak artysta, za pomocą dobrze nastrojonej cytry, łącząc umiejętnie dźwięki niskie, wysokie i średnie i inne tworzy jedną melodię, tak też i Mądrość Boża dzierżąc w swych dłoniach wszechświat cały niby cytrę, łączy byty ziemskie, nadziemskie i niebiańskie, zestawia całość z poszczególnymi częściami, wszystkim kieruje swą wolą i rozkazem. W ten sposób tworzy jeden świat i jeden porządek świata pełen harmonii i piękna.”

Małgorzata Książkiewicz

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..