Konkurs w ramach obchodów Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego

Konkurs w ramach obchodów Dnia Ochrony Morza BałtyckiegoJuż po raz drugi zaprosiliśmy placówki oświatowe objęte programem edukacyjnym Słowińskiego Parku Narodowego do udziału w konkursie organizowanym w ramach obchodów Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego przypadającego na dzień 22 marca.
Konkurs realizowany był w dwóch etapach dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum. Pierwszy etap został przeprowadzony dzięki zaangażowaniu nauczycieli przyrody, biologii i geografii na terenie każdej zgłoszonej szkoły podstawowej lub gimnazjum. Wzięło w nim udział łącznie 451 uczniów. W jego wyniku wyłoniono jednego finalistę-reprezentanta każdej ze szkół, który brał udział w drugim etapie Konkursu.
Drugi etap odbył się w dniu 12 kwietnia 2013 roku (piątek) o godz. 10.00 w sali dydaktycznej w Muzeum Przyrodniczym w Smołdzinie i został przeprowadzony przez Dział ds. Edukacji i GIS.  Wzięło w nim udział 11 uczniów ze Szkół Podstawowych (na 13 zgłoszonych) i 5 uczniów z Gimnazjum (na 6 zgłoszonych). Wszyscy finaliści otrzymali edukacyjną grę planszową pn. „Odkryj parki narodowe” wyprodukowaną na zlecenie Ministerstwa Środowiska.
Wyniki tego etapu przedstawiają się następująco:

KATEGORIA Szkoła Podstawowa:
1.    miejsce - Magdalena Górecka     - SP Szczenurze
2.    miejsce - Magdalena Łazarczyk     - SP Nr 1 Ustka
3.    miejsce - Dominika Piekarska     - ZSP Smołdzino.
KATEGORIA Gimnazjum:
1.    miejsce - Adrianna Cichewicz     - ZSP Smołdzino
2.    miejsce – Magdalena Żółć     - ZS Stowięcino
3.    miejsce – Justyna Horbacz     - ZS Wicko.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Otrzymają oni nagrody w postaci  książki, sprzętu sportowego lub  elektronicznego.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..