Różnorodność

 Wszystkie osoby odwiedzające ekspozycję przyrodniczą w Smołdzinie, zapraszamy w maju do obejrzenia wystawy fotografii przyrodniczej autorstwa Pana Mariana Szarmacha, przedstawiającej gatunki zwierząt z różnych zakątków świata.

Różnorodność i piękno otaczającej przyrody fascynowała mnie od kiedy usłyszałem jej pierwsze odgłosy. Poznawanie świata poprzez podróże stało się moją nieposkromioną pasją. Przemierzając, z racji swojego zawodu kolejne kontynenty, postanowiłem „zabrać” ze sobą część tamtej przyrody do Polski.

Najbardziej zainteresowały mnie ptaki i ich życie, a największą przyjemność sprawia mi ich obserwacja. Są one wokół nas, tak łatwo dostępne, a jednocześnie takie tajemnicze. Poznajmy je lepiej i pozwólmy im przetrwać razem z nami. Cieszmy się ich obecnością i … oby nie tylko
na fotografiach.

         Mam nadzieję, że niniejsza skromna galeria przybliży Wam gatunki zwierząt, które znacie, jak i te, których nie mieliście okazji jeszcze zobaczyć.

         Przyroda jest dla mnie najważniejsza, jej piękno i ład. Fotografujmy ją, nie zakłócając jednocześnie jej porządku.


Marian Szarmach

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..