Pomóżcie nam chronić przyrodę!

Pomóżcie nam chronić przyrodę!

Pod takim hasłem polskie Parki Narodowe pojawią się na festiwalu Open’er, by zachęcić uczestników do wzięcia odpowiedzialności za los polskiej przyrody.

Parki Narodowe to ostoje wielu gatunków zagrożonych wyginięciem, ich głównym zadaniem jest ochrona dzikiej przyrody.

Parki są równocześnie udostępniane odwiedzającym, dlatego bardzo ważna jest edukacja turystów. Nauka jest najskuteczniejsza wówczas, kiedy odbywa się w atmosferze zabawy i jest niestereotypowa. Parki Narodowe obecne będą w kilku strefach festiwalowych, z różnymi formami aktywności.

Centrum działań i interakcji (gry z nagrodami, filmy, strefa dźwięku i edukacji) będzie stanowił obrandowany namiot. Połowę jego powierzchni zajmie multifunkcjonalny mebel, który będzie służyć zarówno jako podest i siedzisko.

Tu będzie można posłuchać:

- czego niestety słucha niedźwiedź – czyli o tym, że każde źródło hałasu źle oddziałuje na otoczenie (zwierzęta uciekają i się stresują);

- czego my słuchamy i co nam w związku z tym umyka – czyli o tym jaki poziom hałasu akceptuje człowiek

Pokażemy również:

- „Katering zwierząt” czyli menu poszczególnych gatunków

- projekcje filmów krótkometrażowych z komentarzem na żywo.

W namiocie odwiedzający będą mogli zagrać w planszowe gry edukacyjne dostosowane do wieku.

Na całym festiwalowym terenie będzie można spotkać wolontariuszy w strojach zwierząt i „duchy” gatunków zagrożonych. Animatorzy odpowiedzą na Wasze pytania.

Zapraszamy - na aktywnych Festiwalowiczów czekają nagrody.

            Wydarzenie finansowo wspiera Ministerstwo Środowiska i wszystkie 23 Parki Narodowe .

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..