Ostoja Słowińska przyrodniczą perłą Europy

Radosne święto dzieci na całym świecie, którego początki sięgają lat dwudziestych ubiegłego wieku, nie mogło obejść się bez echa w Słowińskim Parku Narodowym. Międzynarodowy Dzień Dziecka, obchodzony dnia 1 czerwca, był szczególną okazją dotarcia do wielu młodych ludzi - najważniejszych, w perspektywie nadchodzących czasów, odbiorców programu edukacyjnego realizowanego w parkach narodowych. Tradycyjnie, już od kilku lat, SPN miał przyjemność zaprosić młodzież, odwiedzającą w tym czasie Park, do udziału w szczególnej lekcji, poświęconej różnorodności biologicznej "Ostoi Słowińskiej" - obszaru chronionego, wyznaczonego w ramach programu Natura 2000. Zadaniem uczestników było uczestnictwo w lekcji muzealnej, w trakcie której zdobywali wiadomości niezbędne do rozwiązania kilku zadań testowych. Program przygotowano w taki sposób, aby każdy uczestnik miał możliwość zapoznania się z niezwykłą mozaiką ekosystemów Parku, siedliskami, zbiorowiskami oraz gatunkami "naturowymi" podczas zajęć kameralnych, a po prawidłowym wypełnieniu testu, także w sposób bezpośredni - zwiedzając Słowiński Park Narodowy.
W programie zajęć odbywających się w Muzeum Przyrodniczym w Smołdzinie oraz filii w Rąbce wzięło udział blisko 20 grup z różnych regionów Polski. Część grup - to już nasi stali bywalcy. Żywimy nadzieję, że spotkamy się również za rok.

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..