Noc Sów 2018 - podsumowanie

W piątkowy, mglisty wieczór (23.03.2018) w Muzeum Przyrodniczym w Smołdzinie odbyła się „Noc Sów”. Z inicjatywy Stowarzyszenia Ptaki Polskie w całym kraju miały miejsce aż 252 spotkania.

W tym roku w zajęciach wzięło udział 13 osób. Na początku poznaliśmy najciekawsze aspekty z życia 13 gatunków sów, które można zaobserwować w naszym kraju. Po słodkiej przerwie dowiedzieliśmy co nieco o sowach w tradycji i kulturze. Quiz z nagrodami o nocnych łowcach rozbudził w słuchaczach nutkę rywalizacji. Ostatnim punktem zajęć kameralnych było składanie trójwymiarowych sów. Pomysłowość i zaangażowanie uczestników nie znały granic : - ).

Jak na „Noc Sów” przystało nie zabrakło wyjścia w teren. W trakcie spaceru po Obwodzie Ochronnym Smołdzino wabiliśmy samca puszczyka. Niestety sowa nie odpowiedziała na głos odtwarzany z głośnika. Spróbujemy za rok : - ).

Dziękujemy za miło spędzony wspólnie czas i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Słowiński Park Narodowy.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..