Ferie z przyrodą 2018

tytulSłowiński Park Narodowy serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w ramach corocznego wydarzenia pt.: "Ferie z przyrodą". W tym roku będą one miały formę 4 spotkań o różnorodnej tematyce. Podczas zajęć nauczymy się jaksegregować odpady, poznamy las i jego mieszkańców, a z okazji Światowego Dnia Mokradeł poznamy funkcje terenów podmokłych. Ponadto w programie przewidziano grę terenową. Zajęcia odbędą się w Muzeum Przyrodniczym w Smołdzinie. Poniżej program zajęć:

 

30 stycznia godz. 11:00-13:00

"Rady na odpady"– warszaty z ozdabianiabawełnianych toreb ekologicznych, ćwiczenia z prawidłowego segregowania śmieci oraz Wielka Misja zająca Maurycego Marchewki, dzięki której uzyskacie tytuł Prawdziwego Przyjaciela Przyrody.

 

2 lutego godz. 11:00-13:00

"Mokradła – poznaj te dziwadła" –zajęcia ze składania „żabich” origami, wspólne tworzenie komiksów, seans filmowy i krótka prelekcja na temat terenów podmokłych i zwierząt z nimi związanych.

 

6 lutego godz. 11:00-13:00

"Czas na las" –poznawanie zwierząt żyjących w lesie oraz gatunków drzew,ropoznawanie tropów, warsztaty z „leśnych” origami, zajęcia manualno-plastyczne.

 

8 lutego godz. 11:00-13:00

"Przygoda w Smołdzinie - czas fajnie Ci minie" – gra terenowana zapleczu przy Muzeum dla najmłodszych i Quest dla starszych, warsztaty plastyczne i zabawy przyrodnicze.

 

 

Szczegółowych informacji na temat ferii udzielają pracownicy działu edukacji pod numerem tel.: 505-028-967, oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

Zgłoszenia, które znajdą państwo w załączniku prosimy przesyłać na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , faxem nr.: +48 059 8117509 lub dostarczyć osobiście do siedziby Parku.

 

 

Serdecznie zapraszamy!


załączniki:

1) plakat

2) Formularz zgłoszeniowy

 

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..